Pro delší a zdravější život

Užijte si více času s rodinou

Bezpečná a účinná léčba

 

Marodyne LiV (Low Intensity Vibration – vibrace nízké účinnosti) je nejmodernější léčba, která je lékařsky schválena pro bezpečnou a efektivní léčbu osteoporózy, svalové slabosti (sarkopenie) a jiných onemocnění, u nichž došlo k narušení svalové síly, např. pro prevenci pádů. Léčením osteoporózy a svalové slabosti může Marodyne LiV pomoci předcházet pádům – léčením svalové slabosti a nervových poruch může Marodyne LiV přispět ke zlepšení pohyblivosti.

 

Bezpečné řešení bez vedlejších účinků

 

Vibrační ošetření pomocí Marodyne LiV zlepšuje strukturu kostí přirozeným způsobem a bez léků, stimuluje přirozenou funkci tvorby kostní hmoty v těle – i při osteoporóze. Tento pozitivní účinek byl popsán v mnoha studiích, které zkoumají, jak buňky reagují na vibrace nízké intenzity. Zatímco zrychlení 0,4 g není pro jednotlivce příliš významné, je to silný signál pro každou jednotlivou buňku. Mezenchymální kmenové buňky (MSCs) jsou dospělou populací kmenových buněk, která se primárně vyskytuje v kostní dřeni a může se diferencovat na různé typy buněk, mimo jiné na kostní buňky (osteoblasty), tukové buňky (adipocyty), fibroblasty (kolagen), buňky chrupavky (chondrocyty) a svalové buňky (myocyty). Výzkum vyzdvihuje terapeutický potenciál MSCs a právě mechanické řízení růstu a diferenciace kmenových buněk je to, co dělá vibrace nízké intenzity použitelné pro širokou škálu podmínek.

 

Proč vibrace nízké intenzity?

 

Vibrace nízké intenzity (Low Intensity Vibration – LiV) jsou terapeutickou léčbou, která pomáhá starším, slabým lidem, kteří žijí s osteoporózou nebo hledají šetrný způsob, jak podpořit prokrvení.

Doporučují se vibrace nízké intenzity, protože rozsáhlé studie a výzkumné práce prokázaly, že jsou bezpečné a účinné. Vědecké poznatky a klinické studie s LiV ukazují, že nízká intenzita mechanických signálů udržuje pohyblivost kloubů, podporuje budování svalů a tvorbu kostní hmoty a potlačuje nové tvoření tukových buněk v případě obezity.

 

Proč je Marodyne LiV tak bezpečný?

 

Rozdíl mezi jednotlivými přístroji a rozličnými úrovněmi vibrací (pokud jde o frekvenci, amplitudu, zrychlení, trénink na střídavých stranách nebo vertikální stimuly) spočívá v zásadě ve funkčnosti, technickému designu a v bezpečnosti ošetření pomocí vibrací.

 

Proč je Marodyne LiV tak dobře snesitelný?

 

Ošetření je jemné a bezpečné, protože stimuly jsou malé a dobře snesitelné. Patentovaný systém ošetření Marodyne LiV představuje celosvětově jedinou lékařsky certifikovanou vibrační plošinu, která generuje stimuly 0,4 g konstantně při 30 Hz a s amplitudou mezi 0,05 mm a 0,2 mm.

Jemné vibrace, které pociťujete během ošetření pomocí Marodyne LiV, jsou řízeny mikroprocesorem a automaticky se přizpůsobují každému uživateli. Nemusíte nic nastavovat a ošeření můžete provádět snadno a pohodlně doma.

Celotělové vibrace (WBV) a vibrace nízké intenzity (LIV)

Když mluvíme o bezpečnosti, máme na mysli v první řadě účinnost a spolehlivost ošetření – ale také tím myslíme absenci rizik. Riziku při vibračním tréninku lze zabránit tím, že si zvolíte správný přístroj.

Aspekty, jakými jsou efektivita, spolehlivost a riziko, popisují rozhodující rozdíl mezi celotělovými vibracemi (WBV), které nabízejí vibrace s vysokou amplitudou, které jsou v první řadě zaměřeny na svaly a které byly vyvinuty pro trénované a zdravé lidi pro zlepšení jejich výkonu a kondice, a mezi modernějšími, jemnějšími biomechanickým vibracemi nízké intenzity (LIV), které Marodyne LiV nabízí pro terapeutické použití při léčbě nemocí.

Meze lidské tolerance vůči vibracím

 

Signál vibrací nízké intenzity, který poskytuje Marodyne LiV, je podle mezinárodní organizace pro normalizaci ISO klasifikován jako bezpečný pro každodenní použití od prahové hodnoty po dobu až 4 hodin ve vztahu k toleranci člověka vůči vibracím. Následující obrázek pochází z ISO 2631 Vibrace a rázy – Hodnocení expozice člověka celkovým vibracím. Hodnocení expozice člověka celotělovým vibracím vykazuje potenciální nebezpečí u WBV ve srovnání s jemnými a bezpečnými LIV.

 

ISO 2631 popisuje hodnoty zatížení a dobu používání ve vztahu k lidskému organismu: Tyto a podobné normy byly vyvinuty pro oblasti, jako je výroba letadel a motory pro vibrující stroje, a proto platí také pro přístroje na cvičení s vibracemi. Plošiny, které lze najít v některých fitness centrech v oblasti pro budování svalů, mohou dosahovat nebezpečně vysokých hodnot zatížení, které odpovídají několikanásobku hmotnosti těla uživatele. Naproti tomu Marodyne LiV pracuje přibližně s 40 % hmotnosti uživatele nebo 0,4 g – a výkon je přitom automaticky regulován, měřen a přizpůsobován.

Vibrační ošetření pomocí Marodyne LiV je bezpečné.

 

V žádné z mnoha provedených výzkumných studií nebyly u nikoho pozorovány žádné vedlejší účinky. Jsme obzvláště hrdí na tuto skutečnost a doufáme, že vás uklidňuje stejně tak jako nás.

Reference

Rubin, C, Recker, R, Cullen, D, Ryaby, J, McCabe, J, McLeod, K; Prevention of postmenopausal bone loss by a low-magnitude, high-frequency mechanical stimuli: a clinical trial assessing compliance, efficacy, and safety. Journal of Bone and Mineral Research (2004)

Gilsanz , Wren T, Sanchez M, Dorey F, Judex S, Rubin C; Low-Level, High-Frequency Mechanical Signals Enhance Musculoskeletal Development of Young Women With Low BMD. Journal of Bone and Mineral Research (2006)

Rubin C, Capilla E, Luu YK, Busa B, Crawford H, Nolan DJ, Mittal V, Rosen CJ, Pessin JE, Judex, S;
Adipogenesis is inhibited by brief, daily exposure to highfrequency, extremely lowmagnitude mechanical signals. PNAS – Proceedings of the National Academy of Science (2007)

Ozcivici E, Rubin J, Judex S, Rubin C; Mechanical signals as anabolic agents in bone. Nature Reviews Rheumatology 6, 50-59, 2009 (January 2010)

Muir J, Kiel D, Rubin C; Safety and severity of accelerations delivered from whole body vibration exercise devices to standing adults. Journal of Science and Medicine in Sport (2013)

Pagnotti G, Styner M, Uzer G, Patel V, Wright L, Ness K, Guise ,T Rubin J, Rubin C; Combating osteoporosis and obesity with exercise: leveraging cell mechanosensitivity. Nature Reviews Endocrinology (2019)

Thompson W, Yen S, Rubin J; Vibration therapy. Current Opinion in Endocrinology & Diabetes and Obesity (2014).